Urodzona w 1989, w Głogowie. Obecnie mieszka w Kotowicach, ale wciąż jest zakochana w swojej rodzinnej miejscowości, w Chociemyśli. Jako córka znanego rzeźbiarza, Janusza Owsianego, otoczona była wprost od dziecka sztuką i literaturą, bo jej mama, Jadwiga, to bibliotekarka. Przygodę z pisaniem zaczęła już w wieku dziesięciu lat. W 2013 roku zdobyła pierwsze miejsce w konkursie „Młody Poeta Dolnego Śląska”, a jej wiersze zostały opublikowane we wspólnym tomiku wyróżnionych uczestników. W tym samym roku uczestniczyła w warsztatach poetyckich, w ramach projektu „Nowe przestrzenie sztuki – Mistrz i uczeń” we Wrocławiu, gdzie odbyła się promocja jej twórczości, zorganizowana przez Fundację „Sokrates”. Miłośniczka książek, którymi wypełnia każdą wolną przestrzeń w domu. Kocha koty. Uwielbia pracę z dziećmi.
Poetka urodzona w Czańcu 1960 r. Od 1990 roku libiążanka, pisząca z potrzeby serca dla wszystkich kochających poezję. Niezłomna animatorka kultury i miłośniczka tradycji. Członkini grup Cumulus i Akademia Słowa. Uczestniczka wielu spotkań poetyckich. Publikuje na łamach gazety lokalnej, stronach internetowych oraz w Polskim Radiu Katowice. Autorka wielu bestsellerów. Laureatka wielu nagród literackich oraz wyróżnień na szczeblu krajowym oraz międzynarodowym. Jej wiersze zostały przetłumaczone m. in. na język angielski i bułgarski. Koordynatorka i pomysłodawczyni Ogólnopolskiego Konkursu Satyry „Satyra Urobkowa”. Zapalona fotografka przyrody.
Członkini Nauczycielskiego Klubu Literackiego w Białymstoku. Laureatka wielu ogólnopolskich konkursów literackich. Autorka książki Co jest najważniejsze?, a także wierszy, bajek, opowiadań, piosenek publikowanych na portalach internetowych, w pismach literackich i licznych antologiach. Bohaterka filmu Dominika Sołowieja Nauczycielski Klub Literacki w Białymstoku – historia ludzi, historia miasta. Jurorka konkursów poetyckich dla dzieci i dorosłych
Radomianka. Pisze, bo lubi – głównie wiersze i teksty piosenek. Tworzy w języku polskim i angielskim. Do tej pory wydała jeden tomik poezji, pt. „Efekt Motyla” (2020). Wzięła udział w kilku antologiach polskich i międzynarodowych. Swoje wiersze publikuje na stronie Facebooka Ewelina Duchnik – Wiersze Północne i na międzynarodowym blogu poetyckim Our Poetry Archive. Inspirują ją pisarze nurtu realizmu magicznego, a wśród poetów: Wisława Szymborska, Jacek Cygan oraz Maciej Wierszycki. Lubi polską muzykę rockową.
Poetka, wydawca, redaktorka dwóch serii wydawniczych, animatorka kultury – inicjatorka wielu spotkań, prezentacji, wystaw, warsztatów, akcji literackich, dwóch konkursów poetyckich. Autorka 9 tomów poetyckich (w tym trzech dwujęzycznych). Tłumaczona na języki: angielski, grecki, niemiecki, ukraiński, rosyjski, serbski, szwedzki, bułgarski, francuski. Publikowała m.in. w pismach: „Twórczość”, „Tekstualia”, „Migotania”, „Topos”, „Fraza”, „Okolica Poetów”, „Arkadia”, „Wakat”, „Bliza”, „Cegła”, „biBLioteka”. Inicjatorka ogólnopolskiej Grupy Literycznej NA KRECHĘ (2011). Fundatorka i prezes FONT. Członkini Zarządu Głównego SPP. Stypendystka Marszałka Woj. Wielkopolskiego w dz. kultury (2018). Laureatka nagrody „Fotokreator” za animowanie fotografii w woj. wielkopolskim. Uhonorowana przez Kazimierza Rafalika statuetką „Dobry człowiek” (profesjonalizm & bezinteresowność).
Poeta i pisarz. Rocznik 1990. Autor zbioru opowiadań „Brutalność”, dwóch anglojęzycznych tomików mrocznej poezji: „Globe bathed in horror”, „Darkness in the end”, a także anglojęzycznego tomiku haiku: „There must be something between dark and light”. Jego wiersze były opublikowane w rozmaitych magazynach i antologiach w takich krajach, jak: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Nigeria, Kenia, RPA, Ghana, Australia, Wenezuela i Chile.
Urodziła się i mieszka w Lesznie. Wydała 11 tomików wierszy lirycznych, 3 tomiki fraszek, 1 tomik limeryków i 10 tomików wierszy dla dzieci. Wiersze drukowała w wielu almanachach, w tym tłumaczone na języki obce. Laureatka ogólnopolskich oraz zagranicznych konkursów poetyckich. Otrzymała tytuł „Człowiek Miesiąca Grudnia (1996) i 3 miejsce „Człowiek Roku (1996), a także Nagrodę Kulturalną Prezydenta Miasta Leszna (2013), Nagrodę im. Marii Konopnickiej za zasługi dla kultury polskiej, Nagrodę Literacką im. Klemensa Janickiego (2015), „Feniksa” – nagrodę im. Tadeusza Micińskiego. Zdobyła II miejsce w dziedzinie kultury na „Osobowość Roku” (2018). Członkini Związku Literatów Polskich w Poznaniu, należy także do Leszczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury. Miewa liczne spotkania w szkołach, liceach, przedszkolach, bibliotekach i w stowarzyszeniach pozarządowych.
Szczecinianka, absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego. Logopeda. Sercem góralka, szczególnie związana z Kościeliskiem i z Tatrami. Kocha poezję, taniec i wędrówki po górach. Laureatka licznych konkursów literackich. Autorka zbiorów poezji: Pod baldachimem krwawnika (2016), Aponia w ogrodzie (2018), Cud oddychania (2020). Publikowała również wiersze w wielu antologiach, czasopismach oraz e-magazynach kulturalnych. Jej utwory były czytane w audycjach radiowych. Ostatnio realizuje swoje pasje, pisząc artykuły do czasopism i zdobywając dziennikarskie szlify. W 2021 roku przyjęta do Związku Literatów Polskich Oddział w Szczecinie. Należy do Stowarzyszenia Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza. Jest honorowym członkiem Janowskiego Klubu Literackiego.
Rocznik 78, mieszkaniec Poznania. Debiutował na łamach 'Protokołu Kulturalnego’. Były członek Klubu Literackiego w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego o nagrodę Milowego Słupa. Publikował w literackich magazynach internetowych: Fabrica Librotum, Ore Rotundo, No Name, Nowe MYśli, Poezja na każdy dzień, Ciemna Strona Sztuki, Tomikovo oraz w prasie lokalnej: Magazyn Swarzędzki, Polski Express. W 2017 roku ukazał się jego debiutancki tomik wierszy Znaki szczególne. Jego wiersze znalazły się w antologiach: Ciemna strona słowa, Poezja po zmierzchu, Strefa ciszy, Gwiazdozbiór Pegaza, Fraktale, Rykowisko.
Poeta, mąż i ojciec. Urodzony w lutym w Radomsku. Autor wierszy, publikowanych dotąd w mediach społecznościowych i w antologiach, m.in.: Poezja przy kawie, Tworzymy z pasją, Życie zapisane w słowach. Pisał do szuflady, mając swój własny styl poetycki. Miłośnik muzyki, filmu i ogrodu. Interesuje się kosmosem, numizmatyką i filatelistyką.
Urodziła się i mieszka w Radomsku. Pisze wiersze, opowiadania, bajki i… ikony, a także rysuje i maluje. Jest autorką kilkunastu książek, np.: „Zaczarowane bajki babci Ewy”, „Płomień w cieniu”, „Kim są jeże”, „Szczęśliwi na 100 %”, „Ulotna jak anioł”, „Dziewczyna z sąsiedztwa” „Bajkowe-baśniowe utulanki”, „Niemożliwe”, „Niepewność”, „Ten Czas”. Swoją twórczość publikowała w licznych almanachach, antologiach oraz czasopismach. Założyła Grupę Poetycką „Zamyślenie” oraz „Salon poezji inaczej”. Prowadzi Radomszczański Uniwersytet III Wieku. Jest członkinią Stowarzyszenia Literackiego „Ponad”, Stowarzyszenia Autorów Polskich. Do swoich zainteresowań zalicza: literaturę, muzykę, film, fotografię, malarstwo – wszelakie.
Poetka, prozaiczka oraz wydawca z prawdziwą pasją. Mieszka w Wieluniu. Autorka dziesięciu książek (poezja, baśń, satyra,próby dramatyczne, monodram). Brała udział zarówno w ogólnopolskich, jak i międzynarodowych publikacjach zbiorowych. Jej prace były publikowane również w wielu czasopismach literackich oraz przedstawiane w polskim i irlandzkim radiu. Laureatka V Gdyńskiego Turnieju Satyrycznego oraz Nagrody w dziedzinie kultury, przyznanej przez Sejmik Województwa Łódzkiego. Matka Założycielka Poetariatu.
Ur. w 1971 roku mieszkanka Tuszyna. Publikowała swoje wiersze w kilkunastu antologiach poetyckich. Zadebiutowała tomikiem „Kiedy przestaną sinieć dłonie”, wydanym przez Ryszarda Mierzejewskiego na forum grupy „Pisz i czytaj wiersze”, za zajęcie || miejsca w konkursie „Kobieto, jaka jesteś?”
Poeta urodzony w 1992 roku we Wrześni. Obecnie mieszka w Poznaniu. W czasach szkolnych do poezji miał bardzo duży dystans. Zainteresował się nią dopiero kilka lat temu. Swój poetycki debiut zaliczył w antologii: Piszę, co czuję, czyli ku marzeniom i snom. Antologia 3. Oprócz poezji jego pasją jest fotografia reporterska i dokumentalna.
Autorka dwóch tomików poetyckich: „Chcę mniej…” oraz „Mandala” (wyd. Poetariat). Inicjatorka i redaktor naczelna blogów poetyckich: „Poezja na każdy dzień” oraz „Tomikovo”.
Współautorka publikacji książkowej „Czytanie bawi, uczy, leczy” (wyd. PTB Koło Łódzkie 2018). Jej wiersze zostały opublikowane w antologiach: „Poezja na każdy dzień” cz. I-III, „Strefa ciszy”, „Fraktale” , „Gwiazdozbiór Pegaza” cz. I i II , „Tyle we mnie miłości” , „Rykowisko” , antologii warsztatowej SCM ARKA „Tygiel” oraz w antologii międzynarodowej grupy literacko-artystycznej Kwadrat „Metafora współczesności – Krajobrazy 2019”.
Urodzona w Katowicach, pisze pod pseudonimem Malwina Lena Maria. Członkini Stowarzyszenia Autorów Polskich. Wydała cztery tomiki: „Lusterko do makijażu” (2010), „Złapałam sen w dłonie” (2016), „Kiedy nie widzę szybu…” (2019), „Lubię, kiedy pada – Ich mag es, wenn es regnet” (2020) – w wersji polsko-niemieckiej. Wiersze autorki ukazały się w wielu antologiach. W tym w międzynarodowych. Jej wallsy były wyświetlane na murze przy ulicy Brackiej w Krakowie w wersji polsko-angielskiej. Obecnie żyje w Niemczech.
Urodzony w niedzielę 4 sierpnia 1963 roku w Warszawie, gdzie mieszka do dziś. Ukończył Wydział Melioracji Wodnych SGGW-AR w Warszawie. Od najmłodszych lat interesował się plastyką, piosenką i poezją. Swoje wiersze publikuje w Internecie, głównie na portalu społecznościowym FB. Kilka z nich ukazało się w siedmiu tomikach: Antologia poezji współczesnej „Poezja na każdy dzień” cz. II i cz. III, Antologia liryki miłosnej „Poezja o zmierzchu”, Antologia poezji współczesnej „Gwiazdozbiór Pegaza”, Rocznik satyryczny „Upojeni satyrą”, Rocznik poetycki „Rykowisko”, Rocznik satyryczny „Świństewka”, wydanych nakładem Wydawnictwa autorskiego Magdaleny Kapuścińskiej POETARIAT w latach 2018 – 2021.
Publicysta, poeta, animator kultury, prawnik, społecznik, trener nauki i szkoleń prawnych. Wydał cztery książki poetyckie: Zarządzanie zasobami emocjonalnymi (2015), tłumaczenie debiutu w wersji polsko-ukraińskiej (2017), Błąd w sztuce (2019) i Alterfakty (2021). Tłumaczony ponadto na języki: angielski, włoski, bułgarski, serbski. Zainteresowany syntezą sztuk, podejmuje wspólne projekty z twórcami muzyki, tańca, teatru i plastyki.
Mieszka i pracuje w Zduńskiej Woli. Jej wiersze publikowano w prasie literackiej, w licznych antologiach, przedstawiano w radiu, telewizji, w Internecie, w kraju i za granicą. Jest również tłumaczką, autorką fraszek, tekstów piosenek, artykułów podróżniczych oraz publicystycznych. Stale współpracuje z kwartalnikiem literackim „Wyspa” i magazynem „Nasze Sprawy”. Laureatka wielu ogólnopolskich konkursów literackich, członek Związku Literatów Polskich i Klubu Literackiego „Topola” w Zduńskiej Woli. Wydała zbiory poetyckie: „List”, „Siódme morze niepokoju”, „Z koronki i kurzu”, „Zapach dotyku”, „Kochanie” (zbiór erotyków ze wstępem Ernesta Brylla), „Psia krew”, „Jutro to najpiękniejszy dzień tygodnia”, „Za drzwiami świata” (książka podróżniczo-poetycka), „Lillie”.
Zakochana w tworzeniu warszawianka, mistrzyni niszowości. Pisze od podstawówki, śpiewa swoje teksty i uczy się tańczyć z wachlarzami bojowymi. Coraz częściej postanawia wyjmować wiersze z internetowej szuflady własnego dysku i posyłać je w publiczną przestrzeń. Trzema damami jej serca są teraz świnki morskie, adoptowane z fundacji Lab Rescue: Bójka, Bajka i Brawurka.
Lublinianka, poetka, satyryczka, instruktor i reżyser teatralny. Na co dzień adiunkt w Katedrze Pedagogiki Kultury na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Autorka wierszowanych książek dla dzieci („Lubelskie tajniki okiem Panny Niki”, „Podróże z Histofonem. Stacja Lublin”, „O Unijanku – dzielnym chłopcu, który Rzeczpospolitej poznawał kultury”, „Zabawa w słowo”) oraz zbiorów poetyckich i satyrycznych („i rym cym cym…”, „Rubaszki”, „Liryki z nadszarpniętą struną”). Laureatka konkursów satyrycznych, poetyckich i dramaturgicznych.
Urodzona 03.09.1995 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. Zadebiutowała wystawą utworów poetyckich pod tytułem „Grafitowe domy” w Miejskim Ośrodku Kultury, w Kędzierzynie-Koźlu, w lutym 2020 roku. Do tej pory pisała dla antologii Wydawnictwa KryWaj. „Wwierszowzięci” to Jej debiut w Poetariacie. Swoje wiersze publikuje na facebookowej stronie „Karmel z solą”. W przyszłości zamierza wydać autorski tomik poezji.
Mieszka w Warszawie, urodził się w Tarnowskich Górach. Pisuje wiersze.
Najprościej chciałoby się powiedzieć cytatem z Kabaretu TEY;
„urodziłem się …i już!” w mieście powiatowym Góra, 30 marca 1956 r. Jeszcze w podstawówce zaczął pisać wiersze gdyż zakochał się w córce Dyrektorki szkoły. Okres małżeństwa nie służył ani pisaniu ani malowaniu, chociaż w czasie „szalejącej inflacji”, na przełomie lat 80 i 90, sprzedane obrazy uratowały rodzinę. Od 15 lat mieszka w Belgii. W tym czasie z napisanych wierszy udało mi się skomponować trzy książki: „Wiersze” (2014), „Z myślenia” (2016) i „Czerwone kamienie” (2016). Do każdej książki dołączony jest audiobook, na którym wiersze czyta aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu, Dariusz Bereski. Został uhonorowany ogólnopolską nagrodą „Ianicius” przez ZLP w Bydgoszczy za twórczość na emigracji. Zorganizował wiele wernisaży swoich obrazów; w Belgii, Holandii, Niemczech, Polsce i na Litwie. Jego twórczość można znaleźć m.in. na FB i YT.
rocznik 1973. Polonista, animator kultury, nauczyciel, dziennikarz. Kręci się pomiędzy Świdnikiem a Oxfordem, pisząc wiersze, robiąc filmy i jeżdżąc na rowerze. Laureat Festiwalu Filmowego Uniwersytetu w Oxfordzie, Festiwalu Teledysków Niezależnych w Lublinie, Festiwalu Filmów Niezależnych OKNO w Warszawie. Odznaczony Medalem Prezydenta Miasta Lublin za upowszechnianie kultury polskiej. Wydał KOLBE – komiks biograficzny w 2013 r. i ŚLADY – książkę poetycką w 2021 r. Pisze CODZIENNOŚĆ – tomik poetycki i przygotowuje EROTYKI – wiersze ilustrowane.
Autorka około pięćdziesięciu książek dla dzieci (w tym „Coś i Nic”, która zdobyła główną nagrodę jury w konkursie Przecinek i Kropka 2021 na najlepszą książkę dziecięcą w kategorii 6-8 lat). Prawa do niektórych tytułów nabyły wydawnictwa z Chin, Korei, Rosji i Hiszpanii. Ukończyła Zarządzanie i Marketing na Politechnice Wrocławskiej. Jest autorką scenariuszy dla nauczycieli w ramach ogólnopolskich programów edukacyjnych, m.in.: „Działaj z ImPetem” i „Moje Miasto Bez Elektrośmieci”. Na stałe współpracuje z czasopismem dla dzieci niewidomych i niedowidzących „Promyczek”. Od kilku lat w dolnośląskich przedszkolach i szkołach organizuje spotkania promujące czytelnictwo. Należy do Grupy Literycznej NA KRECHĘ.
urodzona 03.04.1966 roku w Toruniu. Należy do Grupy Literycznej NA KRECHĘ, Lipnowskiej Grupy Literackiej i grupy literacko-artystycznej Horyzonty. Członek zespołu redakcyjnego kwartalnika artystyczno-literackiego „Ypsilon”. Jest współtwórczynią artystycznej grupy Atelier Toruń (agAT). Opublikowała kilkanaście tomików poetyckich, w tym prozę poetycką. Tworzy razem z innymi twórcami książki poetyckie i poetycko-artystyczne. Pisze wstępy i posłowia. Wiersze publikuje również na Facebooku: Beata Poczwardowska twórczość. Jej wiersze znajdują się na kartkach anty-walentynkowych, wydanych przez FONT. Jest członkiem Dobrzyńskiego Towarzystwa Naukowego. Miała wieczory autorskie w USA: w Salt Lake City na University of Utah (1998 r.) oraz w Denver, w Polish Club of Denver (2018 r.).
Ambasadorka Głosu Seniora, ur.06.08.1955r. w Solcu Kujawskim. Obecnie przebywa na emeryturze. Od zawsze wolny czas poświęca na pisanie wierszy i zajmowanie się swoimi wnuczętami, które kocha nad życie. Publikuje swe wiersze w gazecie Głosu Seniora, a od niedawna jej utwory trafiają do szerszej publiczności. Jej pasją jest zwiedzanie świata oraz czytanie powieści i poezji. Marzy o wydaniu tomiku poezji.
Ur. 15 stycznia 1989 roku. Absolwent UKW w Bydgoszczy (kierunek kulturoznawstwo). Pierwsze wiersze publikował m.in. w wydawnictwach „Poetycka Poczta” 2008 i 2009, w czasopiśmie „Akant”, „Wiersze na murach 2010-2012” oraz w innych antologiach. Zainteresowany zjawiskiem tzw. wideo-poezji, stworzył prawdopodobnie pierwszy w Polsce tomik wideo-poetycki, zatytułowany „POVIDŁA”. W roku 2021 jego nowe wiersze pojawiły się w almanachach i czasopiśmie Biblioteki Literackiej Bezkresu (wydawnictwo Dobrota), w kwartalniku Artis i antologii „Czytam Wasze Wiersze” (wydawnictwo Duży Format). Dołączył także do Grupy Literycznej NA KRECHĘ. Swoje teksty z czyta i wizualizuje na własnych wieczorkach wideo-poetyckich.
Urodzona w Starachowicach. Ukończyła studia pedagogiczne i Public Relations. Pracuje jako kreatorka wizerunku i jest właścicielką pracowni projektowej, specjalizującej się w szyciu i renowacji torebek. Ostatnio zamieszczała swoje wiersze w antologiach poezji: „Miejsca, które kocham”, „ Ludzie, których podziwiam”, „Gwiazdozbiór Pegaza 2021” oraz ”Świństewka”. Jej wiersze tłumaczone są na język angielski.
Mieszkanka podpoznańskiego Kórnika. Absolwentka filologii polskiej UAM, ekonomii US, Ecole Centrale de Paris i jeszcze kilku uczelni. Fascynatka podróży, szczególnie rowerowych, gór i nordic walkingu, miłośniczka języka francuskiego. Redaktorka i korektorka w poznańskich wydawnictwach, a na co dzień pracuje w administracji Poczty Polskiej. Z poznańską Fundacją „APJA” współorganizuje spotkania z poetami i koncerty bardów. Finalistka konkursu poetyckiego „Fala Poprzeczna” w Gdańsku. Kilkakrotnie wyróżniona podczas Ogólnopolskich Literackich Spotkań Pokoleń w Kobylnikach i Głogowskich Konfrontacji Literackich, a także w OKP „Fotografia”. Zadebiutowała książką poetycką „bez nawigacji” (FONT, Poznań 2020).
Urodzony w Sulęcinie – woj. lubuskie. Jest członkiem Fundacji Stypendialnej im. Anny Domagały-Jakuć. Współzałożyciel Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Kostrzynie n/Odrą. Jest autorem tomiku wierszy „Horyzont wspomnień” oraz współautorem antologii poetyckiej „Mosty nad Odrą” i „Gdziekolwiek jesteś”. Swoje utwory publikował w „Twórczości Robotników”, „Bez przysłony”, „Ziemi Gorzowskiej” w „Literaturze” oraz „Nadodrzu”. Laureat licznych konkursów literackich i poezji śpiewanej.
Magister filozofii. Ukończyła podyplomowe studia na kierunku wiedza o kulturze i filozofii również na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autorka 13 książek, w tym 6 tomów poetyckich (w polskiej wersji językowej). Laureatka wielu międzynarodowych nagród. Jej wiersze można znaleźć także w antologiach oraz czasopismach literackich na całym świecie.
Mówi o sobie „poetka szufladowa”. Wrażliwa na piękno ludzi i otoczenia. Pisze, choć do tej pory głównie do szuflady, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Absolwentka andragogiki Uniwersytetu Warszawskiego oraz zarządzania motoryzacją na SGH w Warszawie. Aktywna zawodowo pasjonatka motoryzacji, podróży i dobrego jedzenia. Kolekcjonerka emocji i butów. Prywatnie żona i mama trójki dzieci, próbująca udawać, że ma kontrolę nad rzeczywistością. Debiutowała w tomiku „Wierszyki uśmiechem plecione” wydawnictwa Poetariat w 2021 r.
Publicystka, bibliotekarka, animatorka społeczna, pedagog. Absolwentka Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Liderów PAFW. Jej artykuły, dotyczące historii i literatury regionalnej, publikowane są w periodykach regionalnych i ogólnopolskich, m.in. w „Pomeranii”, „Bibliotece Publicznej”, „Edukacji i Dialogu” oraz w periodykach naukowych (artykuły o tematyce związanej z osadnictwem pomorskim i dokumentalistyką regionalną). Pasjonuje się fotografią cyfrową. Współtworzyła projekty pn.: Bałtycka Biblioteka Cyfrowa, Społeczna Pracownia Digitalizacji oraz klub, związany z poezją i muzyką, pn. Klub Czarnego Krążka. Kocha poezję i próbuje odnaleźć się w jej magicznym świecie. Publikacje zwarte: „Fotografia chłopów pomorskich” (2012 r.), „Przypomnienie” (2019 r.).
Ur. w Łodzi. Pisze dla dorosłych i dla dzieci. Autor tomików poetyckich: „Rozpinając tęczę” (debiut), ostatnio: „Gdzieś bądź” i „Życie, żyjątko”; książek dla dzieci: „Co drapie po niebie”, „Grudka i Przyjaciele”, „Wierszyki”, serii „Łódzkich Przygód Duszka Migawki”, ostatnio: „Duszka Migawki niezwykłe podróże do Łodzi Fabrycznej”. Redaktor główny antologii poezji współczesnej „ŁÓDŹ – tkanina z wadami” i książki biblioterapeutycznej „Czytanie bawi, uczy, leczy”. Autor opracowania krytycznoliterackiego „Pamiętajcie to imię! Józef Piłsudski w poezji”. Jego utwory publikowane są w literackich antologiach. Współtwórca i koordynator także projektów poetycko-muzycznych.
Polonista, poeta, nauczyciel szkolny i akademicki, instruktor warsztatów literackich, opiekun grup literackich: „Tygiel” oraz „Erato”, autor siedemnastu książek indywidualnych, redaktor trzynastu antologii. Ostatnio wydał książki: „Blogo” (2021); „Moja genologia” (2021) oraz audiobook „Szary człowiek” (2021) z muzycznym udziałem Damiana Czarneckiego. Mieszka w Radomiu.
Nauczycielka, pedagog-terapeuta, bibliotekarka, chórzystka i poetka. Laureatka ogólnopolskich konkursów literackich. Wydała 5 książek poetyckich (w tym jedną dla dzieci): „Proscenium” (Pokłosie OKL Krajobrazy słowa, MBP K-Koźle, 2013), „Kobieta raz i dwa, i” (Miniatura, Kraków, 2014), „Odsłanianie światła” (FONT, Poznań, 2018), „Po-ranne ptaki” (FONT, Poznań, 2021), „Rok z życia małego misia, czyli 12 misiowych wierszyków” (Poetariat, Wieluń, 2021). Publikowała w licznych antologiach oraz w prasie literackiej, także w międzynarodowych. Członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Grupy Literycznej NA KRECHĘ.
Łodzianka, budowlaniec, przedsiębiorca, obecnie na emeryturze. Mama trzech córek, babcia czworga wnucząt. Od lat rozpisana amatorsko: felietony, bajki, opowiadania, wiersze. Laureatka kilku nagród literackich. Swoje teksty określa jako użytkowe, ponieważ traktują o sprawach społecznych, głównie dotyczących kobiet. Uczestniczyła w projektach: Latające Babcie, kobiety.lodz.pl, Wierszogród. Autorka książek: „Groch z kapustą, czyli Baby w kuchni rozmyślania”, „PIÓROPISZ”. Wybrane wiersze pochodzą z tomiku, pt. „Co w Babie piszczy”, wydanego przez POETARIAT Magdy Kapuścińskiej.
Rocznik 1951 – emerytowany ekonomista. Autor piosenek, wierszy, bajek i utworów satyrycznych. Laureat kilkunastu nagród w konkursach poetyckich. Zamieszcza swe utwory w zbiorowych publikacjach (antologie, almanachy). W 2019 r. opublikował debiutancki tomik poezji „Wiersze ewangeliczne 2005-2006”. W tym samym roku wydany został jego drugi tomik „Wiersze rychwałdzkie”, a w 2020 r. – zbiór humoresek „Z życia emeryta”. W roku 2021 ukaże się ich druga część.