Słowem plecione

"WWIERSZOWZIĘCI"

Rocznik poezji miłosnej 2021

Partnerzy:

Partroni:

WWIERSZOWZIĘCI:

Natalia Owsiana-Bilska

Urodzona w 1989, w Głogowie. Obecnie mieszka w Kotowicach, ale wciąż jest zakochana w swojej rodzinnej miejscowości, w Chociemyśli. Jako córka znanego rzeźbiarza, Janusza Owsianego, otoczona była wprost od dziecka sztuką i literaturą, bo jej mama, Jadwiga, to bibliotekarka. Przygodę z pisaniem zaczęła już w wieku dziesięciu lat. W 2013 roku zdobyła pierwsze miejsce w konkursie „Młody Poeta Dolnego Śląska”, a jej wiersze zostały opublikowane we wspólnym tomiku wyróżnionych uczestników. W tym samym roku uczestniczyła w warsztatach poetyckich, w ramach projektu „Nowe przestrzenie sztuki – Mistrz i uczeń” we Wrocławiu, gdzie odbyła się promocja jej twórczości, zorganizowana przez Fundację „Sokrates”. Miłośniczka książek, którymi wypełnia każdą wolną przestrzeń w domu. Kocha koty. Uwielbia pracę z dziećmi.

POBIERZ

Bogusława Chwierut

Poetka urodzona w Czańcu 1960 r. Od 1990 roku libiążanka, pisząca z potrzeby serca dla wszystkich kochających poezję. Niezłomna animatorka kultury i miłośniczka tradycji. Członkini grup Cumulus i Akademia Słowa. Uczestniczka wielu spotkań poetyckich. Publikuje na łamach gazety lokalnej, stronach internetowych oraz w Polskim Radiu Katowice. Autorka wielu bestsellerów. Laureatka wielu nagród literackich oraz wyróżnień na szczeblu krajowym oraz międzynarodowym. Jej wiersze zostały przetłumaczone m. in. na język angielski i bułgarski. Koordynatorka i pomysłodawczyni Ogólnopolskiego Konkursu Satyry „Satyra Urobkowa”. Zapalona fotografka przyrody.

Zazdrośnica
POBIERZ

Anna Czartoszewska

Członkini Nauczycielskiego Klubu Literackiego w Białymstoku. Laureatka wielu ogólnopolskich konkursów literackich. Autorka książki Co jest najważniejsze?, a także wierszy, bajek, opowiadań, piosenek publikowanych na portalach internetowych, w pismach literackich i licznych antologiach. Bohaterka filmu Dominika Sołowieja Nauczycielski Klub Literacki w Białymstoku – historia ludzi, historia miasta. Jurorka konkursów poetyckich dla dzieci i dorosłych

Miłość ma smak czekolady z Pewexu
POBIERZ

Ewelina Duchnik

Radomianka. Pisze, bo lubi – głównie wiersze i teksty piosenek. Tworzy w języku polskim i angielskim. Do tej pory wydała jeden tomik poezji, pt. „Efekt Motyla” (2020). Wzięła udział w kilku antologiach polskich i międzynarodowych. Swoje wiersze publikuje na stronie Facebooka Ewelina Duchnik – Wiersze Północne i na międzynarodowym blogu poetyckim Our Poetry Archive. Inspirują ją pisarze nurtu realizmu magicznego, a wśród poetów: Wisława Szymborska, Jacek Cygan oraz Maciej Wierszycki. Lubi polską muzykę rockową.

Za zamkniętymi drzwiami
POBIERZ

Łucja Dudzińska

Poetka, wydawca, redaktorka dwóch serii wydawniczych, animatorka kultury – inicjatorka wielu spotkań, prezentacji, wystaw, warsztatów, akcji literackich, dwóch konkursów poetyckich. Autorka 9 tomów poetyckich (w tym trzech dwujęzycznych). Tłumaczona na języki: angielski, grecki, niemiecki, ukraiński, rosyjski, serbski, szwedzki, bułgarski, francuski. Publikowała m.in. w pismach: „Twórczość”, „Tekstualia”, „Migotania”, „Topos”, „Fraza”, „Okolica Poetów”, „Arkadia”, „Wakat”, „Bliza”, „Cegła”, „biBLioteka”. Inicjatorka ogólnopolskiej Grupy Literycznej NA KRECHĘ (2011). Fundatorka i prezes FONT. Członkini Zarządu Głównego SPP. Stypendystka Marszałka Woj. Wielkopolskiego w dz. kultury (2018). Laureatka nagrody „Fotokreator” za animowanie fotografii w woj. wielkopolskim. Uhonorowana przez Kazimierza Rafalika statuetką „Dobry człowiek” (profesjonalizm & bezinteresowność).

Dowód codzienność
POBIERZ

Norbert Góra

Poeta i pisarz. Rocznik 1990. Autor zbioru opowiadań „Brutalność”, dwóch anglojęzycznych tomików mrocznej poezji: „Globe bathed in horror”, „Darkness in the end”, a także anglojęzycznego tomiku haiku: „There must be something between dark and light”. Jego wiersze były opublikowane w rozmaitych magazynach i antologiach w takich krajach, jak: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Nigeria, Kenia, RPA, Ghana, Australia, Wenezuela i Chile.

Gdybyś była inna
POBIERZ

Krystyna Grys

Urodziła się i mieszka w Lesznie. Wydała 11 tomików wierszy lirycznych, 3 tomiki fraszek, 1 tomik limeryków i 10 tomików wierszy dla dzieci. Wiersze drukowała w wielu almanachach, w tym tłumaczone na języki obce. Laureatka ogólnopolskich oraz zagranicznych konkursów poetyckich. Otrzymała tytuł „Człowiek Miesiąca Grudnia (1996) i 3 miejsce „Człowiek Roku (1996), a także Nagrodę Kulturalną Prezydenta Miasta Leszna (2013), Nagrodę im. Marii Konopnickiej za zasługi dla kultury polskiej, Nagrodę Literacką im. Klemensa Janickiego (2015), „Feniksa” – nagrodę im. Tadeusza Micińskiego. Zdobyła II miejsce w dziedzinie kultury na „Osobowość Roku” (2018). Członkini Związku Literatów Polskich w Poznaniu, należy także do Leszczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury. Miewa liczne spotkania w szkołach, liceach, przedszkolach, bibliotekach i w stowarzyszeniach pozarządowych.

Popołudnie w lesie
POBIERZ

Małgorzata Hrycaj

Szczecinianka, absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego. Logopeda. Sercem góralka, szczególnie związana z Kościeliskiem i z Tatrami. Kocha poezję, taniec i wędrówki po górach. Laureatka licznych konkursów literackich. Autorka zbiorów poezji: Pod baldachimem krwawnika (2016), Aponia w ogrodzie (2018), Cud oddychania (2020). Publikowała również wiersze w wielu antologiach, czasopismach oraz e-magazynach kulturalnych. Jej utwory były czytane w audycjach radiowych. Ostatnio realizuje swoje pasje, pisząc artykuły do czasopism i zdobywając dziennikarskie szlify. W 2021 roku przyjęta do Związku Literatów Polskich Oddział w Szczecinie. Należy do Stowarzyszenia Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza. Jest honorowym członkiem Janowskiego Klubu Literackiego.

Siła ciążenia
POBIERZ

Bartosz Jasiński

Rocznik 78, mieszkaniec Poznania. Debiutował na łamach 'Protokołu Kulturalnego’. Były członek Klubu Literackiego w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego o nagrodę Milowego Słupa. Publikował w literackich magazynach internetowych: Fabrica Librotum, Ore Rotundo, No Name, Nowe MYśli, Poezja na każdy dzień, Ciemna Strona Sztuki, Tomikovo oraz w prasie lokalnej: Magazyn Swarzędzki, Polski Express. W 2017 roku ukazał się jego debiutancki tomik wierszy Znaki szczególne. Jego wiersze znalazły się w antologiach: Ciemna strona słowa, Poezja po zmierzchu, Strefa ciszy, Gwiazdozbiór Pegaza, Fraktale, Rykowisko.

POBIERZ

Damian Kaczmarczyk

Poeta, mąż i ojciec. Urodzony w lutym w Radomsku. Autor wierszy, publikowanych dotąd w mediach społecznościowych i w antologiach, m.in.: Poezja przy kawie, Tworzymy z pasją, Życie zapisane w słowach. Pisał do szuflady, mając swój własny styl poetycki. Miłośnik muzyki, filmu i ogrodu. Interesuje się kosmosem, numizmatyką i filatelistyką.

Piękna kobieta
POBIERZ

Ewa Kaczmarczyk

Urodziła się i mieszka w Radomsku. Pisze wiersze, opowiadania, bajki i… ikony, a także rysuje i maluje. Jest autorką kilkunastu książek, np.: „Zaczarowane bajki babci Ewy”, „Płomień w cieniu”, „Kim są jeże”, „Szczęśliwi na 100 %”, „Ulotna jak anioł”, „Dziewczyna z sąsiedztwa” „Bajkowe-baśniowe utulanki”, „Niemożliwe”, „Niepewność”, „Ten Czas”. Swoją twórczość publikowała w licznych almanachach, antologiach oraz czasopismach. Założyła Grupę Poetycką „Zamyślenie” oraz „Salon poezji inaczej”. Prowadzi Radomszczański Uniwersytet III Wieku. Jest członkinią Stowarzyszenia Literackiego „Ponad”, Stowarzyszenia Autorów Polskich. Do swoich zainteresowań zalicza: literaturę, muzykę, film, fotografię, malarstwo – wszelakie.

Kochankowie
POBIERZ
Romantyczny czas
POBIERZ

Magdalena Kapuścińska

Poetka, prozaiczka oraz wydawca z prawdziwą pasją. Mieszka w Wieluniu. Autorka dziesięciu książek (poezja, baśń, satyra,próby dramatyczne, monodram). Brała udział zarówno w ogólnopolskich, jak i międzynarodowych publikacjach zbiorowych. Jej prace były publikowane również w wielu czasopismach literackich oraz przedstawiane w polskim i irlandzkim radiu. Laureatka V Gdyńskiego Turnieju Satyrycznego oraz Nagrody w dziedzinie kultury, przyznanej przez Sejmik Województwa Łódzkiego. Matka Założycielka Poetariatu.

Różowa Perła
POBIERZ

Beata Klepacz

Ur. w 1971 roku mieszkanka Tuszyna. Publikowała swoje wiersze w kilkunastu antologiach poetyckich. Zadebiutowała tomikiem „Kiedy przestaną sinieć dłonie”, wydanym przez Ryszarda Mierzejewskiego na forum grupy „Pisz i czytaj wiersze”, za zajęcie || miejsca w konkursie „Kobieto, jaka jesteś?”

POBIERZ

Tomasz Kłuczyński

Poeta urodzony w 1992 roku we Wrześni. Obecnie mieszka w Poznaniu. W czasach szkolnych do poezji miał bardzo duży dystans. Zainteresował się nią dopiero kilka lat temu. Swój poetycki debiut zaliczył w antologii: Piszę, co czuję, czyli ku marzeniom i snom. Antologia 3. Oprócz poezji jego pasją jest fotografia reporterska i dokumentalna.

POBIERZ

Monika Magda Krajewska

Autorka dwóch tomików poetyckich: „Chcę mniej…” oraz „Mandala” (wyd. Poetariat). Inicjatorka i redaktor naczelna blogów poetyckich: „Poezja na każdy dzień” oraz „Tomikovo”.
Współautorka publikacji książkowej „Czytanie bawi, uczy, leczy” (wyd. PTB Koło Łódzkie 2018). Jej wiersze zostały opublikowane w antologiach: „Poezja na każdy dzień” cz. I-III, „Strefa ciszy”, „Fraktale” , „Gwiazdozbiór Pegaza” cz. I i II , „Tyle we mnie miłości” , „Rykowisko” , antologii warsztatowej SCM ARKA „Tygiel” oraz w antologii międzynarodowej grupy literacko-artystycznej Kwadrat „Metafora współczesności – Krajobrazy 2019”.

Szansa
POBIERZ

Helena Trzcionka - Kryściak

Urodzona w Katowicach, pisze pod pseudonimem Malwina Lena Maria. Członkini Stowarzyszenia Autorów Polskich. Wydała cztery tomiki: „Lusterko do makijażu” (2010), „Złapałam sen w dłonie” (2016), „Kiedy nie widzę szybu…” (2019), „Lubię, kiedy pada – Ich mag es, wenn es regnet” (2020) – w wersji polsko-niemieckiej. Wiersze autorki ukazały się w wielu antologiach. W tym w międzynarodowych. Jej wallsy były wyświetlane na murze przy ulicy Brackiej w Krakowie w wersji polsko-angielskiej. Obecnie żyje w Niemczech.

Bez Ciebie
POBIERZ

Gerard Krzemiński

Urodzony w niedzielę 4 sierpnia 1963 roku w Warszawie, gdzie mieszka do dziś. Ukończył Wydział Melioracji Wodnych SGGW-AR w Warszawie. Od najmłodszych lat interesował się plastyką, piosenką i poezją. Swoje wiersze publikuje w Internecie, głównie na portalu społecznościowym FB. Kilka z nich ukazało się w siedmiu tomikach: Antologia poezji współczesnej „Poezja na każdy dzień” cz. II i cz. III, Antologia liryki miłosnej „Poezja o zmierzchu”, Antologia poezji współczesnej „Gwiazdozbiór Pegaza”, Rocznik satyryczny „Upojeni satyrą”, Rocznik poetycki „Rykowisko”, Rocznik satyryczny „Świństewka”, wydanych nakładem Wydawnictwa autorskiego Magdaleny Kapuścińskiej POETARIAT w latach 2018 – 2021.

Tam i z powrotem
POBIERZ

Mariusz S. Kusion

Publicysta, poeta, animator kultury, prawnik, społecznik, trener nauki i szkoleń prawnych. Wydał cztery książki poetyckie: Zarządzanie zasobami emocjonalnymi (2015), tłumaczenie debiutu w wersji polsko-ukraińskiej (2017), Błąd w sztuce (2019) i Alterfakty (2021). Tłumaczony ponadto na języki: angielski, włoski, bułgarski, serbski. Zainteresowany syntezą sztuk, podejmuje wspólne projekty z twórcami muzyki, tańca, teatru i plastyki.

Przemilczeć zrozumienie
POBIERZ

Lilla Latus

Mieszka i pracuje w Zduńskiej Woli. Jej wiersze publikowano w prasie literackiej, w licznych antologiach, przedstawiano w radiu, telewizji, w Internecie, w kraju i za granicą. Jest również tłumaczką, autorką fraszek, tekstów piosenek, artykułów podróżniczych oraz publicystycznych. Stale współpracuje z kwartalnikiem literackim „Wyspa” i magazynem „Nasze Sprawy”. Laureatka wielu ogólnopolskich konkursów literackich, członek Związku Literatów Polskich i Klubu Literackiego „Topola” w Zduńskiej Woli. Wydała zbiory poetyckie: „List”, „Siódme morze niepokoju”, „Z koronki i kurzu”, „Zapach dotyku”, „Kochanie” (zbiór erotyków ze wstępem Ernesta Brylla), „Psia krew”, „Jutro to najpiękniejszy dzień tygodnia”, „Za drzwiami świata” (książka podróżniczo-poetycka), „Lillie”.

Zapomniany ślub
POBIERZ

Klaudia Lewandowska

Zakochana w tworzeniu warszawianka, mistrzyni niszowości. Pisze od podstawówki, śpiewa swoje teksty i uczy się tańczyć z wachlarzami bojowymi. Coraz częściej postanawia wyjmować wiersze z internetowej szuflady własnego dysku i posyłać je w publiczną przestrzeń. Trzema damami jej serca są teraz świnki morskie, adoptowane z fundacji Lab Rescue: Bójka, Bajka i Brawurka.

Księżycu
POBIERZ

Urszula Lewartowicz

Lublinianka, poetka, satyryczka, instruktor i reżyser teatralny. Na co dzień adiunkt w Katedrze Pedagogiki Kultury na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Autorka wierszowanych książek dla dzieci („Lubelskie tajniki okiem Panny Niki”, „Podróże z Histofonem. Stacja Lublin”, „O Unijanku – dzielnym chłopcu, który Rzeczpospolitej poznawał kultury”, „Zabawa w słowo”) oraz zbiorów poetyckich i satyrycznych („i rym cym cym…”, „Rubaszki”, „Liryki z nadszarpniętą struną”). Laureatka konkursów satyrycznych, poetyckich i dramaturgicznych.

Nieudane próby translatorskie
POBIERZ

Justyna Markiewicz

Urodzona 03.09.1995 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. Zadebiutowała wystawą utworów poetyckich pod tytułem „Grafitowe domy” w Miejskim Ośrodku Kultury, w Kędzierzynie-Koźlu, w lutym 2020 roku. Do tej pory pisała dla antologii Wydawnictwa KryWaj. „Wwierszowzięci” to Jej debiut w Poetariacie. Swoje wiersze publikuje na facebookowej stronie „Karmel z solą”. W przyszłości zamierza wydać autorski tomik poezji.

Miłostka
POBIERZ

Damian Dawid Nowak

Mieszka w Warszawie, urodził się w Tarnowskich Górach. Pisuje wiersze.

Nosa nosa
POBIERZ

Henryk Owsianko

Najprościej chciałoby się powiedzieć cytatem z Kabaretu TEY;
„urodziłem się …i już!” w mieście powiatowym Góra, 30 marca 1956 r. Jeszcze w podstawówce zaczął pisać wiersze gdyż zakochał się w córce Dyrektorki szkoły. Okres małżeństwa nie służył ani pisaniu ani malowaniu, chociaż w czasie „szalejącej inflacji”, na przełomie lat 80 i 90, sprzedane obrazy uratowały rodzinę. Od 15 lat mieszka w Belgii. W tym czasie z napisanych wierszy udało mi się skomponować trzy książki: „Wiersze” (2014), „Z myślenia” (2016) i „Czerwone kamienie” (2016). Do każdej książki dołączony jest audiobook, na którym wiersze czyta aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu, Dariusz Bereski. Został uhonorowany ogólnopolską nagrodą „Ianicius” przez ZLP w Bydgoszczy za twórczość na emigracji. Zorganizował wiele wernisaży swoich obrazów; w Belgii, Holandii, Niemczech, Polsce i na Litwie. Jego twórczość można znaleźć m.in. na FB i YT.

Gdy tęsknie
POBIERZ

Dariusz Krzysztof Parczewski

rocznik 1973. Polonista, animator kultury, nauczyciel, dziennikarz. Kręci się pomiędzy Świdnikiem a Oxfordem, pisząc wiersze, robiąc filmy i jeżdżąc na rowerze. Laureat Festiwalu Filmowego Uniwersytetu w Oxfordzie, Festiwalu Teledysków Niezależnych w Lublinie, Festiwalu Filmów Niezależnych OKNO w Warszawie. Odznaczony Medalem Prezydenta Miasta Lublin za upowszechnianie kultury polskiej. Wydał KOLBE – komiks biograficzny w 2013 r. i ŚLADY – książkę poetycką w 2021 r. Pisze CODZIENNOŚĆ – tomik poetycki i przygotowuje EROTYKI – wiersze ilustrowane.

Bierz mnie
POBIERZ

Anna Paszkiewicz

Autorka około pięćdziesięciu książek dla dzieci (w tym „Coś i Nic”, która zdobyła główną nagrodę jury w konkursie Przecinek i Kropka 2021 na najlepszą książkę dziecięcą w kategorii 6-8 lat). Prawa do niektórych tytułów nabyły wydawnictwa z Chin, Korei, Rosji i Hiszpanii. Ukończyła Zarządzanie i Marketing na Politechnice Wrocławskiej. Jest autorką scenariuszy dla nauczycieli w ramach ogólnopolskich programów edukacyjnych, m.in.: „Działaj z ImPetem” i „Moje Miasto Bez Elektrośmieci”. Na stałe współpracuje z czasopismem dla dzieci niewidomych i niedowidzących „Promyczek”. Od kilku lat w dolnośląskich przedszkolach i szkołach organizuje spotkania promujące czytelnictwo. Należy do Grupy Literycznej NA KRECHĘ.

POBIERZ

Beata Poczwardowska

urodzona 03.04.1966 roku w Toruniu. Należy do Grupy Literycznej NA KRECHĘ, Lipnowskiej Grupy Literackiej i grupy literacko-artystycznej Horyzonty. Członek zespołu redakcyjnego kwartalnika artystyczno-literackiego „Ypsilon”. Jest współtwórczynią artystycznej grupy Atelier Toruń (agAT). Opublikowała kilkanaście tomików poetyckich, w tym prozę poetycką. Tworzy razem z innymi twórcami książki poetyckie i poetycko-artystyczne. Pisze wstępy i posłowia. Wiersze publikuje również na Facebooku: Beata Poczwardowska twórczość. Jej wiersze znajdują się na kartkach anty-walentynkowych, wydanych przez FONT. Jest członkiem Dobrzyńskiego Towarzystwa Naukowego. Miała wieczory autorskie w USA: w Salt Lake City na University of Utah (1998 r.) oraz w Denver, w Polish Club of Denver (2018 r.).

POBIERZ

Jolanta Reggel

Ambasadorka Głosu Seniora, ur.06.08.1955r. w Solcu Kujawskim. Obecnie przebywa na emeryturze. Od zawsze wolny czas poświęca na pisanie wierszy i zajmowanie się swoimi wnuczętami, które kocha nad życie. Publikuje swe wiersze w gazecie Głosu Seniora, a od niedawna jej utwory trafiają do szerszej publiczności. Jej pasją jest zwiedzanie świata oraz czytanie powieści i poezji. Marzy o wydaniu tomiku poezji.

Czas miłości
POBIERZ
Bez pożegnania
POBIERZ

Marcin Rogalski

Ur. 15 stycznia 1989 roku. Absolwent UKW w Bydgoszczy (kierunek kulturoznawstwo). Pierwsze wiersze publikował m.in. w wydawnictwach „Poetycka Poczta” 2008 i 2009, w czasopiśmie „Akant”, „Wiersze na murach 2010-2012” oraz w innych antologiach. Zainteresowany zjawiskiem tzw. wideo-poezji, stworzył prawdopodobnie pierwszy w Polsce tomik wideo-poetycki, zatytułowany „POVIDŁA”. W roku 2021 jego nowe wiersze pojawiły się w almanachach i czasopiśmie Biblioteki Literackiej Bezkresu (wydawnictwo Dobrota), w kwartalniku Artis i antologii „Czytam Wasze Wiersze” (wydawnictwo Duży Format). Dołączył także do Grupy Literycznej NA KRECHĘ. Swoje teksty z czyta i wizualizuje na własnych wieczorkach wideo-poetyckich.

Dyptyk szaleństwa
POBIERZ

Hanna Rozmarynowska

Urodzona w Starachowicach. Ukończyła studia pedagogiczne i Public Relations. Pracuje jako kreatorka wizerunku i jest właścicielką pracowni projektowej, specjalizującej się w szyciu i renowacji torebek. Ostatnio zamieszczała swoje wiersze w antologiach poezji: „Miejsca, które kocham”, „ Ludzie, których podziwiam”, „Gwiazdozbiór Pegaza 2021” oraz ”Świństewka”. Jej wiersze tłumaczone są na język angielski.

Nieśmiałość
POBIERZ
Oferta (nie)matrymonialna
POBIERZ

Lidia Ryś

Mieszkanka podpoznańskiego Kórnika. Absolwentka filologii polskiej UAM, ekonomii US, Ecole Centrale de Paris i jeszcze kilku uczelni. Fascynatka podróży, szczególnie rowerowych, gór i nordic walkingu, miłośniczka języka francuskiego. Redaktorka i korektorka w poznańskich wydawnictwach, a na co dzień pracuje w administracji Poczty Polskiej. Z poznańską Fundacją „APJA” współorganizuje spotkania z poetami i koncerty bardów. Finalistka konkursu poetyckiego „Fala Poprzeczna” w Gdańsku. Kilkakrotnie wyróżniona podczas Ogólnopolskich Literackich Spotkań Pokoleń w Kobylnikach i Głogowskich Konfrontacji Literackich, a także w OKP „Fotografia”. Zadebiutowała książką poetycką „bez nawigacji” (FONT, Poznań 2020).

Pierwsza miłość
POBIERZ

Andrzej Ireneusz Sawko

Urodzony w Sulęcinie – woj. lubuskie. Jest członkiem Fundacji Stypendialnej im. Anny Domagały-Jakuć. Współzałożyciel Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Kostrzynie n/Odrą. Jest autorem tomiku wierszy „Horyzont wspomnień” oraz współautorem antologii poetyckiej „Mosty nad Odrą” i „Gdziekolwiek jesteś”. Swoje utwory publikował w „Twórczości Robotników”, „Bez przysłony”, „Ziemi Gorzowskiej” w „Literaturze” oraz „Nadodrzu”. Laureat licznych konkursów literackich i poezji śpiewanej.

POBIERZ

Eliza Segiet

Magister filozofii. Ukończyła podyplomowe studia na kierunku wiedza o kulturze i filozofii również na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autorka 13 książek, w tym 6 tomów poetyckich (w polskiej wersji językowej). Laureatka wielu międzynarodowych nagród. Jej wiersze można znaleźć także w antologiach oraz czasopismach literackich na całym świecie.

Niedosyt
POBIERZ

Aleksandra Krysiak-Sozańska

Mówi o sobie „poetka szufladowa”. Wrażliwa na piękno ludzi i otoczenia. Pisze, choć do tej pory głównie do szuflady, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Absolwentka andragogiki Uniwersytetu Warszawskiego oraz zarządzania motoryzacją na SGH w Warszawie. Aktywna zawodowo pasjonatka motoryzacji, podróży i dobrego jedzenia. Kolekcjonerka emocji i butów. Prywatnie żona i mama trójki dzieci, próbująca udawać, że ma kontrolę nad rzeczywistością. Debiutowała w tomiku „Wierszyki uśmiechem plecione” wydawnictwa Poetariat w 2021 r.

Obiecaj
POBIERZ
Kiedy dzień
POBIERZ

Danuta Sroka

Publicystka, bibliotekarka, animatorka społeczna, pedagog. Absolwentka Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Liderów PAFW. Jej artykuły, dotyczące historii i literatury regionalnej, publikowane są w periodykach regionalnych i ogólnopolskich, m.in. w „Pomeranii”, „Bibliotece Publicznej”, „Edukacji i Dialogu” oraz w periodykach naukowych (artykuły o tematyce związanej z osadnictwem pomorskim i dokumentalistyką regionalną). Pasjonuje się fotografią cyfrową. Współtworzyła projekty pn.: Bałtycka Biblioteka Cyfrowa, Społeczna Pracownia Digitalizacji oraz klub, związany z poezją i muzyką, pn. Klub Czarnego Krążka. Kocha poezję i próbuje odnaleźć się w jej magicznym świecie. Publikacje zwarte: „Fotografia chłopów pomorskich” (2012 r.), „Przypomnienie” (2019 r.).

Kiedy przyjdzie miłość
POBIERZ

Dariusz Staniszewski

Ur. w Łodzi. Pisze dla dorosłych i dla dzieci. Autor tomików poetyckich: „Rozpinając tęczę” (debiut), ostatnio: „Gdzieś bądź” i „Życie, żyjątko”; książek dla dzieci: „Co drapie po niebie”, „Grudka i Przyjaciele”, „Wierszyki”, serii „Łódzkich Przygód Duszka Migawki”, ostatnio: „Duszka Migawki niezwykłe podróże do Łodzi Fabrycznej”. Redaktor główny antologii poezji współczesnej „ŁÓDŹ – tkanina z wadami” i książki biblioterapeutycznej „Czytanie bawi, uczy, leczy”. Autor opracowania krytycznoliterackiego „Pamiętajcie to imię! Józef Piłsudski w poezji”. Jego utwory publikowane są w literackich antologiach. Współtwórca i koordynator także projektów poetycko-muzycznych.

POBIERZ

Adrian Szary

Polonista, poeta, nauczyciel szkolny i akademicki, instruktor warsztatów literackich, opiekun grup literackich: „Tygiel” oraz „Erato”, autor siedemnastu książek indywidualnych, redaktor trzynastu antologii. Ostatnio wydał książki: „Blogo” (2021); „Moja genologia” (2021) oraz audiobook „Szary człowiek” (2021) z muzycznym udziałem Damiana Czarneckiego. Mieszka w Radomiu.

Niczego nie zmienia
POBIERZ

Anna Tlałka

Nauczycielka, pedagog-terapeuta, bibliotekarka, chórzystka i poetka. Laureatka ogólnopolskich konkursów literackich. Wydała 5 książek poetyckich (w tym jedną dla dzieci): „Proscenium” (Pokłosie OKL Krajobrazy słowa, MBP K-Koźle, 2013), „Kobieta raz i dwa, i” (Miniatura, Kraków, 2014), „Odsłanianie światła” (FONT, Poznań, 2018), „Po-ranne ptaki” (FONT, Poznań, 2021), „Rok z życia małego misia, czyli 12 misiowych wierszyków” (Poetariat, Wieluń, 2021). Publikowała w licznych antologiach oraz w prasie literackiej, także w międzynarodowych. Członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Grupy Literycznej NA KRECHĘ.

Zabierz mnie na randkę do M
POBIERZ

Barbara Wierzbicka

Łodzianka, budowlaniec, przedsiębiorca, obecnie na emeryturze. Mama trzech córek, babcia czworga wnucząt. Od lat rozpisana amatorsko: felietony, bajki, opowiadania, wiersze. Laureatka kilku nagród literackich. Swoje teksty określa jako użytkowe, ponieważ traktują o sprawach społecznych, głównie dotyczących kobiet. Uczestniczyła w projektach: Latające Babcie, kobiety.lodz.pl, Wierszogród. Autorka książek: „Groch z kapustą, czyli Baby w kuchni rozmyślania”, „PIÓROPISZ”. Wybrane wiersze pochodzą z tomiku, pt. „Co w Babie piszczy”, wydanego przez POETARIAT Magdy Kapuścińskiej.

Siwy walc
POBIERZ
Kochasz?
POBIERZ

Andrzej Wróblewski

Rocznik 1951 – emerytowany ekonomista. Autor piosenek, wierszy, bajek i utworów satyrycznych. Laureat kilkunastu nagród w konkursach poetyckich. Zamieszcza swe utwory w zbiorowych publikacjach (antologie, almanachy). W 2019 r. opublikował debiutancki tomik poezji „Wiersze ewangeliczne 2005-2006”. W tym samym roku wydany został jego drugi tomik „Wiersze rychwałdzkie”, a w 2020 r. – zbiór humoresek „Z życia emeryta”. W roku 2021 ukaże się ich druga część.

Podpowiedź serca
POBIERZ